Zdrowie i dobre samopoczucie seniorówNie od dziś wiadomo, że dobry humor i zdrowie idą w parze. Ma to szczególne znaczenie szczególnie w przypadku seniorów.

Jak dbać o zdrowie osoby starszej?

Wraz z wiekiem nasz organizm najczęściej zaczyna nieco gorzej pracować. Pojawią się nieprzyjemne dolegliwości i choroby, z którymi ciężko się uporać. Bardzo ważne jest więc, by dbać o siebie niezależnie od wieku. W przypadku seniora pamiętajmy o zdrowej diecie, dostarczającej mu niezbędnych witamin i minerów. Duża ilość świeżych owoców i warzyw, chude mięso i zdrowe napoje to absolutna podstawa. Wiele osób w podeszłym wieku ma problemy z poziomem cukru we krwi. Przygotowując dla nich posiłki, wybierajmy te produkty, które mają pozytywny wpływ na regulację ilości cukru. Niekiedy niezbędne okazuje się przyjmowanie różnego rodzaju leków. Pamiętajmy jednak, by każdy taki przypadek skonsultować ze specjalistą.

Co z samopoczuciem?

Zdrowa dieta i możliwe częsta aktywność fizyczna są ważne, ale nie możemy zapominać także o nastroju naszego seniora. Obecnie znajdziemy mnóstwo pomysłów na to, jak zorganizować mu czas i sprawić by na jego twarzy zagościł uśmiech. Najprościej będzie organizować spotkania rodzinne. Osoby starsze potrzebują bliskości innych i będą bardzo szczęśliwe, gdy spędzą nieco czasu w rodzinnym gronie. Świetnym rozwiązaniem jest także współpraca z różnego typu fundacjami. Coraz częściej bowiem organizują one wiele atrakcji dla osób starszych. Tak zwane Kluby Seniora zachęcają do wspólnych wyjść do kina, czy teatru, aktywności fizycznych lub po prostu spotkań w gronie nowo poznanych znajomych.

Co jeszcze możemy zrobić?

Oczywiście spotkania rodzinne ani Kluby Seniora nie zapełnią osobie starszej całego dnia. W takim wypadku możemy zapewnić jej opiekę i towarzystwo korzystając z usług GoldCare. Osoby tam pracujące pomogą seniorowi w wykonywaniu codziennych obowiązków i spędzą z nim trochę czasu. W zależności od potrzeb możemy wybrać opiekę godzinową, dzienną bądź całodobową.