Sposób na piękne rzęsy – naturalne składniki w odżywkach do rzęs

Odżywka do rzęs to szybki sposób na zdrowe, gęste i długie do nieba włoski. Okazuje się, że te najlepsze zawdzięczają swoje cudowne właściwości nie tylko kosmetycznym patentom, ale również mocy naturalnych, znanych od stuleci składników. Które z nich są najlepsze? Jakie zioła i wyciągi roślinne dominują w dobrej odżywce do rzęs?

Najlepsze naturalne składniki w odżywkach do rzęs

Olejek rycynowy już chyba nigdy nie zniknie z naszych łazienek. Dobrze, jeśli jest wykorzystywany w nowej roli. Stając się składnikiem odżywki do rzęs dba o kolor wosków, odżywia je i przyciemnia. Zadba również o delikatną skórę na linii rzęs. Olejek rycynowy działa też dobrze na brwi – dzięki niemu włoski wzmocnią się i przestaną wypadać. Zawiera on dobre kwasy tłuszczowe: ich cząsteczki przenikają do wnętrza rzęs i naprawiają ubytki w ich strukturze.

Świetlik lekarski znany jest doskonale wszystkim kobietom. Jest on jedną z najbardziej cenionych składników kremów pod oczy. Leczy schorzenia powiek, rozjaśnia cienie pod oczami, łagodzi stany zapalne i – mówiąc ogólnie - dba o nasz wzrok. Kosmetyka i kosmetologia znalazła dla niego jeszcze jedną, istotną rolę. Świetlik stał się mianowicie składnikiem wysoce cenionym w odżywkach do rzęs, ponieważ doskonale pielęgnuje on brzegi powiek. Świetlik lekarski dba o kondycję skóry wokół oczu i sprawia, że małe cebulki rzęs są dobrze osadzone w mieszkach, a włoski zyskują dodatkowe wsparcie. Dobra odżywka do rzęs z pewnością będzie zawierała ekstrakt z tej małej, polnej roślinki.

Aloes to znany od wieków środek zapobiegający wysuszeniu skóry. Dobrze nawilża, odżywia i wzmacnia elastyczność, a dodatkowo działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Okazuje się, że podobną funkcję pełni stosowany w formie odżywki do rzęs. Dodany do serum aloes zadba o prawidłowy stopień nawilżenia włosków i nie pozwoli im się przesuszać. Dzięki niemu rzęsy staną się sprężyste, gładkie i zdrowe. Aloes dba również o delikatną skórę na powiece i łuku brwiowym, zapobiegając uczuleniom i reakcjom alergicznym.