Zioła oczyszczające – co warto wybierać?



Na pewno starasz się dobrze odżywiać, uprawiać sport i dbać o odpowiednią ilość odpoczynku. Jednakże czasem to może nie wystarczyć i organizm będzie potrzebował czegoś więcej. Czy myślałeś o kuracji oczyszczającej?


Na początku warto wyjaśnić — co jest uznawane za toksyny? To substancje, które są wytwarzane za organizmy żywe i które mają właściwości trujące, działające negatywnie na organizm. Toksyny wytwarzane są nie tylko przez działalność ludzką, ale również przez zwierzęta. Niemniej jednak ten pierwszy typ jest zdecydowanie bardziej szkodliwy.
Powstają nie tylko wskutek palenia śmieci, czy wytwarzania spalin z samochodu. Toksyny znajdują się przede wszystkim w jedzeniu. Dostają się poprzez zanieczyszczone powietrze, pestycydy czy opryski. Chemię tego typu w żywności można również znaleźć w konserwantach dodawanych w procesie produkcji, czy nawet przenikające z opakowań.
Tryb życia, sposób odżywiania mają ogromny wpływ na kumulowanie się toksyn. Jeżeli jesz dużo przetworzonej żywności, tłustych czy słonych produktów, które są pozbawione witamin, minerałów czy błonnika, to wiedz, że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka.

Zioła oczyszczające – po co?

Organizm jest przystosowany do pozbywania się toksyn. Tą pracą zajmuje się wątroba i nerki. Jeżeli te narządy działają prawidłowo, to prawdopodobnie nie masz problemu z wydalaniem toksyn z organizmu. Dostrzegasz u siebie takie objawy, jak:
  • Ból brzucha;
  • Biegunki;
  • Zaparcia;
  • Wypryski;
  • Przebarwienia na skórze;
  • Nieprzyjemny zapach potu;
  • Chroniczne zmęczenie?
Prawdopodobnie Twój organizm jest pełen toksyn i potrzebuje dodatkowej pomocy w pozbyciu się szkodliwych substancji. Zioła oczyszczające mogą być stosowane tylko i wyłącznie, jako uzupełnienie zrównoważonej diety, która musi być bogata w surowe owoce, warzywa, kiełki czy produkty pełnoziarniste. Nie zapominaj o spożywaniu błonnika! Unikaj produktów o dużej zawartości tłuszczów nasyconych, soli czy cukru. Jakie zioła oczyszczające warto stosować?

Zioła oczyszczające – pokrzywa

Pokrzywa, dzięki swoim cudownym właściwością, była już znana w starożytności. Jest bardzo bogata w składniki odżywcze. Wyróżnia się na tle innych, dzięki ogromowi właściwości leczniczych. Pokrzywa wspomaga oczyszczanie wątroby, żołądka i trzustki. Ma silne działanie moczopędne, oczyszcza układ trawienny i ma pozytywny wpływ na pracę wątroby, żołądka i trzustki.
Pokrzywę można spożywać w formie naparu czy dodawać je do sałatek, czy past.

Zioła oczyszczające – czystek

Istnieje bardzo powszechna opinia, że picie herbaty z czystka wspomaga proces odchudzania. Niestety, to zioło nie sprawi, że w magiczny sposób znikną niechciane kilogramy. Jednakże przyspiesza on w jakimś stopniu przemianę materii i zmniejsza obrzęki, ale nie jest lekiem na nadwagę.

Zioła oczyszczające – przetacznik leśny

Przetacznik leśny wspomaga oczyszczanie krwi, płuc, wątroby. Działa moczopędnie i przyspiesz proces przemiany materii. Usuwa toksyny przez wątroby i nerki, a nawet przez skórę. Chroni wątrobę przed różnymi dolegliwościami.
Spożywa się go w formie naparu. Pij go cztery razy dziennie.

Zioła oczyszczające – łopian większy

Łopian używany jest zarówno w medycynie chińskiej, jak i zachodniej. To zioło, które działa odtruwająco. Jego nasiona są używane do usuwania toksyn. Łopian swoje cudowne właściwości zawdzięcza liganie, która ma silne właściwości antyoksydacyjne, cytostatyczne, a dodatkowo reguluje gospodarkę hormonalną.
Pij go codziennie w formie naparu.

Zioła oczyszczające – gdzie kupować?

Zioła oczyszczające kupuj w sklepach zielarskich lub aptekach. Stawiaj na sprawdzone źródła, takie jak sklep Od Natury, który specjalizuje się w sprzedaży takich substancji. Postaw na naturalne metody oczyszczania organizmu!
Sprawdź ofertę, aby dowiedzieć się czegoś więcej na stronie: od-natury.pl