Zadbaj o swój kark – najlepsze poduszki do spaniaNie wiesz, jakie poduszki do spania wybrać, by nareszcie obudzić się bez bólu głowy i karku? W tym tekście znajdziesz kilka sposobów, które pomogą Ci kupić idealne poduszki do spania. Nareszcie pozbędziesz się dolegliwości i wstaniesz wypoczęty.

Ból karku i głowy a poduszka do spania

Większość osób pracuje umysłowo przy komputerze. Inni, nawet kiedy wykonują zadania fizyczne, przyjmują nieprawidłową podstawę ciała i garbią się lub opuszczają nisko głowę. W każdym z tych przypadków cierpi nasz kark. Wyobraźmy sobie, że nasza szyja musi udźwignąć około 30 kilogramową torbę. Nierealne, prawda? Bynajmniej. Patrzenie w monitor lub wykonywanie pracy ze spuszczoną głową i zgarbionymi plecami, to nic innego, jak zapewnianie szyjnemu odcinkowi kręgosłupa, 30-kilogramowego obciążenia.
Nie inaczej sprawa wygląda w czasie snu. Zbyt miękka, płaska lub źle wypełniona poduszka do spania, to niesamowita udręka dla karku, który musi przyjmować niewygodne i niezdrowe pozycje. Zbyt płaska poduszka powoduje, że szyjny odcinek kręgosłupa wygina się w nienaturalny sposób. Obciąża dyski pomiędzy kręgami i potęguje bóle głowy, ramion, grzbietu lub nawet szczęki.

Najlepsze poduszki do spania

Cierpiąc na bóle karku, głowy i pleców, powinniśmy w pierwszej kolejności wymienić nasze poduszki do spania. Dopasować je do szyi, kupując takie, które idealnie wypełnią przestrzeń między potylicą a karkiem. Najlepsze będą poduszki ortopedyczne, mające ergonomiczny kształt i odpowiednie wypełnienie. Możemy również spać na wałkach lub cienką poduszką zwinąć w rulon.

Materac ortopedyczny, czyli o zdrowym śnie słów kilka

Kolejną tajemnicą zdrowego i bezpiecznego – dla naszych mięśni – snu jest materac i wygodne łóżko. Czytanie książki i opieranie pleców o twardy zagłówek lub ścianę oraz opuszczanie głowy, a następnie położenie się na zbyt miękkim materacu i twardej, płaskiej poduszce, tylko spotęguje ból kręgosłupa, dyskomfort mięśni i inne dolegliwości ze strony układu kostnego. Zadbajmy więc o to, by spać na odpowiednim materacu.