Gniazdo niemowlęce - czy warto zakupić?


Obecnie jednym z najczęściej kupowanych akcesoriów dla noworodków są popularne gniazda, określane często mianem kokonów. Są one gadżetami cenionymi za swoją funkcjonalność oraz charakterystyczną budowę, która przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa niemowlęcia. Jakie zalety posiadają gniazda? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej?


Obecnie jednym z najczęściej kupowanych akcesoriów dla noworodków są popularne gniazda, określane często mianem kokonów. Są one gadżetami cenionymi za swoją funkcjonalność oraz charakterystyczną budowę, która przyczynia się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa niemowlęcia. Jakie zalety posiadają gniazda niemowlęce? W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej? 

Zalety gniazd niemowlęcych 

Gniazda, które szturmem podbiły polski rynek i branżę dziecięcą są swego rodzaju legowiskami dla niemowląt, wyróżniającymi się specyficzną budową. Dzięki nietypowej konstrukcji oraz niewielkiej wadze gniazda niemowlęce są niezwykle praktyczne, świetnie sprawdzają się w domu i na wyjazdach. Są one odpowiednio miękkie, przez co też wygodne i komfortowe w użytkowaniu przez dzieci. Gniazdo można wykorzystać jako kojec do wózka lub przenośne łóżeczko, które rewelacyjnie spisze się w trakcie rodzinnych wyjazdów.
Wszystkie modele gniazd niemowlęcych wyposażone są w specjalną tubę, która otacza legowisko. Jej głównym zadaniem jest oczywiście zabezpieczenie malca przed przypadkowym wysunięciem się, co dodatkowo wpływa na spokój dziecka. Niemowlak umieszczony w gniazdku czuje się nadzwyczaj bezpiecznie, z tego też względu kokony polecane są noworodkom mającym problem z zasypianiem.
Gadżety dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach co ułatwia dopasowanie produktu spełniającego zarówno oczekiwania rodziców jak i potrzeby maluchów. 
Zastanawiasz się, czy gniazdo jest bezpieczne dla zdrowia noworodków? Popularne kokony niemowlęce zostały stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dlatego też wykonane są one najczęściej materiałów antyalergicznych, bezpiecznych dla wrażliwej skóry dzieci. Ponad to konstrukcja gwarantuje maluszkowi pełną swobodę ruchów, przy jednoczesnym zapewnieniu mu optymalnego bezpieczeństwa.