Wędzarnia elektryczna - doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli wędzonekWędzarnia elektryczna to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli wędzonek. Firma Borniak działa już na rynku od wielu lat. Jest to przede wszystkim solidny producent dobrej jakości sprzętu. Nowoczesne urządzenia pozwolą z łatwością przygotować wędzone ryby, mięso, sery oraz owoce morza.

Wędzone potrawy 

Wędzarnia elektryczna jest przede wszystkim bardzo prosta w obsłudze. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta. Solidna konstrukcja wpływa pozytywnie na cały proces wędzenia. Z pewnością jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla profesjonalistów, ale również dla amatorów. Rozpoczęcie przygody z wędzeniem można bowiem rozpocząć od najłatwiejszego modelu sprzętu. Warto również pamiętać o tym, że wędzenie powinno odbywać się na zewnątrz. Na przykład można sobie wygospodarować kawałek działki lub ogródka. Z urządzeniami od firmy Borniak wędzenie jest niesamowicie proste oraz przyjemne. Większość wędzarni posiada elektryczne panele, dzięki którym można w łatwy sposób sterować całym urządzeniem. Panel sterowania utrzymuje także zadaną temperaturę wewnątrz komory wędzarniczej. Takie urządzenie nadaje się również doskonale do małej gastronomii. 

Wędzarnia dla wszystkich 

Wędzenie potraw jeszcze nigdy nie było tak proste. Wędzarnia elektryczna jest bowiem bardzo wygodna. Najbardziej istotne w wędzeniu jest oczywiście odpowiednie spalanie drewna. Dzięki automatyce urządzenia proces ten jest przeprowadzany automatycznie. Co z całą pewnością jest ogromną zaletą. Drewno, które znajduje się w zasobniku jest transportowane na grzałkę. I właśnie tam drewno zostaje spalone. Brak płomienia to ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu wędzone potrawy będą bardzo smaczne oraz zdrowe. Każda wędzarnia jest również wyposażona w cyfrową regulację temperatury. Wystarczy, że użytkownik nastawi raz odpowiednią temperaturę. Oprócz tego, warto również wiedzieć o tym, że dzięki szybrowi, który jest zainstalowany w kominku, mamy możliwość regulowania gęstości dymu. Główna komora jest izolowana przede wszystkim pianką poliuretanową . Izolacja jest dopracowana idealnie. 

Urządzenie idealne 

Warto również wspomnieć o tym, że cała wędzarnia elektryczna jest wykonana z blachy alucynk, dzięki czemu ma doskonałą odporność na warunki atmosferyczne. Natomiast jeśli chodzi o wnętrze urządzenia, to całe pokryte jest dobrej jakości blachą nierdzewną. Dzięki temu, że wszystkie materiały są ze sobą doskonale połączone, wyroby charakteryzują się tym, że są bardzo smaczne oraz mają piękny zapach. Wędzenie w wędzarniach Borniak https://swojskiwyrob.pl/72-wedzarnie-borniak jest zgodne z normą wchodzącą w życie w 2014 roku. Oprócz tego, drzwiczki urządzenia posiadają uszczelkę oraz zamknięcie magnetyczne. Dzięki temu korzystanie z wędzarni jest komfortowe oraz bardzo wygodne. Komora wędzarni może pomieścić nawet dwadzieścia kilogramów mięsa, co z całą pewnością jest ogromną zaletą. 

Wędzarnia elektryczna firmy Borniak to doskonałe urządzenie, które przypadnie do gustu wielbicielom wędzonek. Potrawy wychodzą naprawdę smaczne i niesamowicie aromatyczne.