Co musisz wiedzieć przed zastosowaniem botoksuNie da się zupełnie zapobiec powstawaniu zmarszczek. Nawet systematyczne dbanie o cerę, regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i stosowanie najwyższej jakości kosmetyków nie zatrzymają upływającego czasu i naturalnego starzenia się skóry. Na proces ich powstawania wpływa wiele czynników. Niewątpliwie najczęściej zmarszczki pojawiają się wraz z wiekiem, zachodzącymi w skórze procesami starzenia i pod wpływem wszechobecnego działania na nią grawitacji. Te najwcześniejsze, bo pojawiające się około 25-30 roku życia, są wynikiem mimiki twarzy. Na niektóre z nich sami zapracowaliśmy, narażając niepotrzebnie naszą skórę na promieniowanie słoneczne, które również ma niekorzystny na nią wpływ. Czy musimy zatem biernie godzić się na kolejne bruzdy pojawiające się na naszej twarzy? Niekoniecznie, możemy bowiem skutecznie je zlikwidować i efektywnie wygładzić lico.

Skuteczny specyfik w walce ze zmarszczkami
Jeszcze nie tak dawno, aby raz na zawsze pozbyć się zmarszczek, należało oddać się w ręce chirurga plastycznego, który usuwał je operacyjnie. Na szczęście postęp medycyny estetycznej i coraz to skuteczniejsze środki przez nią wykorzystywane pozwalają zachować młodość bez tak radykalnych rozwiązań. Z pomocą przychodzi toksyna botulinowa, która coraz powszechniej jest wykorzystywana w walce z oznakami starzenia się skóry. Botoks, jak popularnie nazywany jest ten środek, to nic innego jak biologiczna toksyna wytwarzana przez beztlenową bakterię Clostridium botulinum. W naturalnych warunkach odpowiada ona za ciężkie zatrucia pokarmowe, ale wyhodowana w warunkach laboratoryjnych toksyna botulinowa znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przy jej udziale redukuje się zmarszczki. Botox jest aplikowany w skórę za pomocy iniekcji. Aby przyniósł oczekiwane efekty musi być wykonany przez specjalistę, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. W naszej klinice COCO TIME we Wrocławiu można liczyć na profesjonalnie wykonany zabieg i doskonałe jego efekty.
Zanim zdecydujesz się na zabieg
Decyzja o wstrzyknięciu botoxu powinna być dokładnie przemyślana, a przede wszystkim poprzedzona konsultacją lekarską. Lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg, musi ocenić grubość skóry i głębokość zmarszczek, co pozwoli mu precyzyjnie dostosować dawkę środka i wybrać najlepsze miejsce do jego aplikacji. Botoks może powodować efekty niepożądane, co prawda są one rzadkie i przemijające, ale pacjent powinien zostać poinformowany o ewentualnych powikłaniach. Istnieją również przeciwwskazania do jego stosowania. Uczulenie na albuminę i inne składniki preparatu, choroby neuromotoryczne, ropne i trądzikowe zmiany skórne, czynna opryszczka, jak również zażywanie niektórych antybiotyków uniemożliwiają zastosowanie tej metody redukcji zmarszczek. Jeśli brak jest przeciwwskazań do użycia toksyny botulinowej, co więcej, są wyraźne zalecenia do jej podania, wystarczy wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej, która ma dobre opinie pacjentów i oddać się w fachowe ręce specjalisty. Wrocław to miasto, w którym zlokalizowany jest nasz profesjonalny gabinet COCO TIME, w którym na co dzień poprawiamy urodę naszych pacjentów. Zabiegi przez nas wykonywane z użyciem botoksu cieszą się coraz większą popularnością.