Serum do cery suchej – nasze propozycjeCera sucha wymaga szczególnego traktowania. Jest skłonna do podrażnień i przesuszeń, co sprawia, że musimy niezwykle ostrożnie dobierać stosowane kosmetyki. Posiadaczom cery suchej zależy często na nawilżeniu, ale też zatrzymaniu wody w skórze, odżywieniu jej oraz ukojeniu podrażnień. Dziś chcielibyśmy zaprezentować Wam trzy sera do cery suchej polskiej marki Creamy, które sprawdzą się w codziennej pielęgnacji. Zapraszamy do lektury!


Wszystkie prezentowane kosmetyki zostały wyprodukowane z szacunkiem do zwierząt i środowiska. Nie zawierają składników ropopochodnych, sztucznych barwików ani syntetycznych substancji zapachowych. Produkty zamknięto w eleganckich, szklanych opakowaniach wielokrotnego użytku. Producent zapewnia rabat na kolejne zakupy dla wszystkich tych, którzy zwrócą do sklepu puste opakowania po zużytych kosmetykach Creamy.

Olejowe serum do cery suchej z olejem marula

Pierwsze serum, które chcemy Wam przedstawić, to olejowe serum Nourishing Marula. Produkt możemy otrzymać w dwóch gramaturach – 10 ml oraz 30 ml. Może być on stosowany do codziennej pielęgnacji skóry. Pojemność 30 ml wystarcza na około trzy miesiące używania przy jednej aplikacji dziennie. Serum warto nakładać na twarz wieczorem. W przypadku porannej aplikacji zalecane jest używanie dodatkowego filtra przeciwsłonecznego. Co zawiera Nourishing Marula?
 • Haitański olej moringa – sprowadzany przez założycielkę marki Creamy z jej rodzinnych stron, jest bogaty w składniki odżywcze i zdradza właściwości przeciwzapalne,
 • olej z dzikiej róży, zwany również „olejem młodości”, który zawiera cenne formy witaminy A o działaniu regenerującym,
 • olej marula – chroniący skórę przed działaniem czynników zewnętrznych,
 • witaminę C w stabilnej i trwalej postaci, która dodaje skórze młodzieńczego blasku,
 • ekstrakt z solirodu zielnego, chroniący skórę przed odwodnieniem,
 • koenzym Q10, czyli tzw. eliksir młodości, zwiększający elastyczność skóry,
 • kilka kropel absolutu jaśminowego, nadającego kosmetykowi przyjemnego zapachu.
Serum należy nakładać na czystą i zwilżoną skórę. Jako bazę pod produkt możemy użyć wody lub odpowiedniego hydrolatu, np. różanego.

Ochronne serum z olejem perilla

Serum Perilla Protect to jedna z nowości w ofercie marki Creamy. Dedykowane jest cerze suchej i wrażliwej. Stanowi mieszankę starannie wyselekcjonowanych składników, które wspólnie mają odpowiadać na potrzeby przesuszającej się skóry. Produkt ten również możemy otrzymać w dwóch pojemnościach. Perilla Protect to kosmetyk, zalecany do codziennej pielęgnacji cery – może być stosowany zarówno na noc, jak i na dzień (konieczne użycie dodatkowego filtra). W ciemnej buteleczce odnajdziemy:
 • wspomniany już olej moringa, który uważany jest przez Haitańczyków za remedium na wszelkie dolegliwości,
 • olej z nasion ogórecznika, wpływający na zmniejszenie stanu zapalnego,
 • olej perilla o silnym działaniu przeciwzapalnym,
 • ekstrakt z solirodu zielnego, chroniący skórę przed utratą wody,
 • bisabolol, łagodzący podrażnienia.
Perilla Protect, jak każde serum olejowe, należy nakładać na czystą i zwilżoną skórę twarzy. Wystarczy jedynie kilka kropel kosmetyku, by móc cieszyć się idealną cerą.

Serum do cery dojrzałej

Ostatnia propozycja to serum do cery dojrzałej, suchej oraz naczynkowej, czyli Ageless Opuntia z witaminą C. W tym produkcie stężenie multifunkcjonalnej witaminy C wynosi aż 10%, dlatego warto sięgnąć po nie wówczas, gdy zauważyłyśmy już pierwsze objawy starzenia się skóry. Tu również możemy wybrać zadowalającą nas pojemność kosmetyku lub zamówić próbkę. We flakoniku odnajdziemy miks składników, przynoszących ulgę cerze suchej, dojrzałej i naczynkowej, czyli:
 • olej moringa,
 • olej z pietruszki z kwasem petroselinowym, który poprawia kondycję skóry,
 • olej z opuncji – najdroższy olej na świecie o właściwościach przeciwstarzeniowych,
 • multifukcjonalną witaminę C, dodającą skórze młodzieńczego blasku,
 • koenzym Q10,
 • ekstrakt z solirodu zielnego,
 • kilka kropli absolutu jaśminowego.
Serum może być stosowane w codziennej pielęgnacji skóry rano i wieczorem. Przy dziennej aplikacji musimy pamiętać o skorzystaniu z dodatkowego filtra. Kosmetyk należy aplikować na czystą i zwilżoną skórę. Jako bazę możemy wykorzystać hydrolat lipowy, różany lub inny, przeznaczony do cery suchej.
Sera olejowe to kosmetyki, które mogą pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji naszej skóry. Już dziś pomyśl o wprowadzeniu tych produktów, bogatych w składniki aktywne, do codziennej pielęgnacji cery. Sera olejowe nie wymagają nakładania kremu po ich aplikacji. Należy jednak pamiętać o zwilżaniu skóry przed nałożeniem kosmetyku. Te oraz więcej serów olejowych, a także mnóstwo innych kosmetyków naturalnych odnajdziesz na stronie polskiego producenta – marki Creamy lub w atelier firmy w centrum Warszawy.