Naturalnie i bezpieczne powiększanie piersi - domowe sposoby

Pełny i jędrny biust to jeden z atrybutów kobiecości i marzenie wielu kobiet. Współczesna medycyna estetyczna oferuje dziś wiele metod inwazyjnego powiększania biustu: powiększanie implantami, a także kwasem hialuronowym czy własną tkanką tłuszczową pacjenta.

Metody te mają jednak swoje ograniczenia, a najważniejsze z nich to wysoka cena zabiegu oraz jego znaczna inwazyjność i konieczność rekonwalescencji. Ponadto każdy z tych zabiegów obciążony jest pewnymi przeciwwskazaniami, nie jest zatem przeznaczony dla absolutnie każdej kobiety. Czy oznacza to, że niektóre z pań muszą pożegnać się z marzeniem o pięknym biuście? Niekoniecznie! Warto bowiem przetestować naturalne sposoby powiększania biustu (1).

Naturalne powiększanie biustu - dieta to podstawa

Powiedzenie: "jesteś tym, co jesz", znajduje odbicie w wielu aspektach zdrowia i urody. Nie inaczej jest w przypadku kondycji biustu - odpowiednio skomponowana dieta zagwarantuje jego nienaganny wygląd. Bez wątpienia najbardziej korzystny wpływ na objętość i jędrność biustu mają fitoestrogeny. Naśladują one działanie estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Zawarte w produktach roślinnych fitoestrogeny oddziałują na receptory estrogenowe zlokalizowane m. in. w tkance gruczołowej piersi, dając efekt podobny do tego, jakiego doświadczają kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną lub podczas ciąży. Odpowiednia dieta jest jednak bardziej wygodnym i dostępnym rozwiązaniem. Jak zatem skomponować dietę tak, aby poprawić zauważalnie wygląd biustu?
Konieczne jest włączenie do diety najbogatszych źródeł fitoestrogenów:

- soi
- soczewicy
- ziaren sezamu
- siemienia lnianego
- orzeszków ziemnych
- lucerny

Niezastąpione są także ziołakoniczyna czerwona (2), chmiel zwyczajny, słynna kozieradka (3) czy koper włoski. Fitoestrogeny przyczynią się do poprawy nie tylko kondycji biustu, ale także ogólnego zdrowia. Obniżą chociażby poziom cholesterolu i zwiększą gęstość kości, a także złagodzą objawy menopauzy.
Fitoestrogeny to nie jedyni sprzymierzeńcy w walce o piękny biust. Równie potrzebne są nienasycone kwasy tłuszczowe, których najlepszym źródłem są orzechy, siemię lniane i nasiona chia, oleje roślinne, awokado czy ryby morskie. Odpowiedzialne są one za ujędrnienie skóry, jej wzmocnienie i utrzymanie ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Ponadto kwasy omega spowalniają procesy starzenia, co wynika z ich wysokiego potencjału antyoksydacyjnego. Inne źródła antyoksydantów to warzywa, zielona herbata i zielona kawa czy przyprawy (imbir czy kurkuma).

Odpowiednia pielęgnacja

Zdrowa dieta to jeden z elementów pracy nad wyglądem biustu, jednak naturalne powiększanie biustu powinno być uzupełnione odpowiednią pielęgnacją. Masaże, zimne natryski, aplikacja kremów ujędrniających biust - to absolutna podstawa. Krem ujędrniający warto stosować dwa razy dziennie, a jego aplikację połączyć z okrężnym masażem piersi. Doskonale na biust wpływają także naprzemienne ciepłe i zimne natryski. Równie ważne jest utrzymywanie prawidłowej postawy ciała, wykonywanie ćwiczeń ujędrniających biust oraz noszenie odpowiedniego biustonosza sportowego podczas aktywności fizycznej. Z pewnością naturalne powiększanie biustu nie przyniesie tak spektakularnych efektów jak zabiegi medycyny estetycznej, ale zapewni jędrny i młody biust, przynosząc dodatkowo szereg innych korzyści zdrowotnych.
  1. Portal Naturalne Metody - “Naturalne powiększanie biustu: domowe sposoby na większe piersi”, (dostęp 07.2017).
  2. Portal Naturalne Metody - “Czerwona koniczyna: nie tylko na kobiece dolegliwości”, (dostęp 07.2017).
  3. Portal Vismaya-Maitreya - “Kozieradka pospolita (Trigonella foenum-graecum L.)”, (dostęp 07.2017).