Zioła na bóle poamputacyjne (fantomowe) - domowe sposoby



Długi czas po amputacji, często przez wiele lat, występują bolesne bóle fantomowe. Praktyka pokazuje, że okłady z papki żywokostowej (patrz „Żywokost lekarski” pod „Sposób użycia”) przynoszą ulgę i powodują stopniowe ustępowanie bólów.

Podobnie wspaniale działa nalewka cebulowa, którą można kupić w Niemczech w aptekach homeopatycznych lub sklepach pod szyldem „Reformhaus”. Można ją również z łatwością przyrządzić samemu. Pokrojoną w plasterki cebulą napełnia się butelkę aż po szyjkę, a następnie zalewa 38-40% wódką zbożową i pozostawia przez 10 dni na słońcu lub w ciepłym miejscu, po czym nalewkę rozlewa się do butelek. Nalewką smaruje się kikuty poamputacyjne.

Bardzo pomaga również herbatka z korzeni kosaćca, które wykopuje się w październiku, myje szczoteczką i wiesza w przewiewie, aby wyschły. Wysuszone korzenie należy zemleć na proszek, najlepiej w wysłużonym młynku do kawy, maku lub tartej bułki. Pół łyżeczki do herbaty tego proszku zalewa się 1/4 litra wody i pozostawia na noc; w ciągu dnia należy wypić łykami jedną lub dwie szklanki otrzymanego płynu.
Kikuty poamputacyjne powinno się trzykrotnie w ciągu tygodnia kąpać w tymianku (wodę z pierwszej kąpieli można, po ogrzaniu, użyć jeszcze dwukrotnie). Na kąpiel bierze się jedną, pełną garść tymianku. Można też polecić przykładanie na noc poduszeczek z tymiankiem lub widłakiem. Ziołami tymi w ilości 100-150 g napełnia się woreczki z lnianej tkaniny.

Tagi : zioła na bóle fantomowe, zioła na bóle poamputacyjne, ból po amputacji zioła, zioła na ból po amputacji, jakie zioła na ból fantomowy