Zioła pomocne przy stwardnieniu rozsianym - domowe sposobyRównież w przypadku tej choroby, która jest określana jako nieuleczalna, można znaleźć pomoc w Bożej aptece. Wprawdzie osiągane postępy są bardzo powolne, ale w żadnym wypadku nie wolno rezygnować i tracić zaufania do ziół leczniczych, które podarował Stwórca chorym ludziom. Ponownie zwracam uwagę na to, że przy tak poważnym schorzeniu, stosować należy jedynie świeże zioła. Na zapas, na okres zimy, można je wysuszyć.

Tasznik należy umyć, drobno posiekać, napełnić nim butelkę aż po szyjkę i zalać 38-40% żytniówką lub wódką owocową. Pozostawić na 10 dni na słońcu lub w ciepłym miejscu. Uzyskaną nalewką naciera się 2 lub 3-krotnie w ciągu dnia chore partie mięśni. W ciągu całego dnia należy wypijać łykami 4 szklanki herbatki z przywrotnika i 2 szklanki herbatki z szałwii. W domowej sokowirówce należy wycisnąć sok ze świeżo zebranych, umytych i jeszcze wilgotnych liści szczawiku. Sześciokrotnie w ciągu dnia, w odstępach godzinnych, należy zażywać po 3-5 kropli soku (dodanego do herbatki). Korzystnie działają nacierania olejem z dziurawca, rumianku, i tymianku. Kwiaty poszczególnych gatunków należy zebrać w słoneczny dzień i umieścić osobno w trzech butelkach. Kwiaty powinny sięgać aż po szyjkę. Następnie nalać oleju z oliwek tak. aby pokrywał zioła i pozostawić na 10 dni na słońcu lub w ciepłym miejscu.

Nalewki z zerwanych w słoneczny dzień kwiatów: dziurawca, rumianku i krwawnika nastawić tak samo, jak nalewkę z tasznika. Tymi nalewkami nacierać plecy, kończyny i biodra. Również korzenie żywokostu umyte, oczyszczone, drobno pokrojone, zalać 40% wódką i używać do nacierań. Gdy występuje sztywność kręgosłupa na okolicę krzyża przykłada się papkę ze zmielonego korzenia żywokostu. Robi się to w następujący sposób: zmielone korzenie żywokostu miesza się z gorącą wodą na papkę i aby łatwiej móc ją rozsmarować po lnianej chusteczce należy dodać kilka kropli oliwy. Poza tym, należy pić wcześnie rano i wieczorem po jednej szklance herbatki z krwawnika; bierze się też 3 łyżki stołowe ziół szwedzkich, rozcieńczonych herbatką ziołową i pije łykami przez cały dzień. Również poleca się częste robienie czterogodzinnych okładów z ziół szwedzkich na potylicę. Nie należy zapominać o półkąpielach z pączków sosnowych, dziurawca, rumianku, szałwii, krwawnika, tymianku i skrzypu, ponieważ wszystkie te zioła korzystnie działają w wypadku porażeń. Na jedną kąpiel przeznacza się 100 g ziół. Nastawić je należy na noc w zimnej wodzie, następnego dnia podgrzać i płyn znad ziół dodać do wody kąpielowej. Kąpiel powinna trwać 20 minut. Woda musi przykrywać nerki. Po kąpieli należy pozostać w łóżku przez godzinę. Tę samą wodę do kąpieli można użyć jeszcze dwukrotnie, jeśli ponownie zaleje się nią zioła i podgrzeje. W tygodniu powinno się stosować kąpiele tylko z jednego rodzaju ziół. Szczególnie polecane byłyby kąpiele całkowite w macierzance, ze względu na ich wpływ na mięśnie i tkanki, jednak nie powinno się zapominać o kąpielach całkowitych w pokrzywie, które poprawiają ukrwienie. W tym przypadku stosuje się 200 g ziół na jedną kąpiel, postępując tak, jak przy półkąpieli. I tę wodę z kąpieli użyć można 3 razy. Serce pozostawać musi ponad wodą.

Tagi : zioła w stwardnieniu rozsianym, zioła przy stwardnieniu rozsianym, jakie zioła przy stwardnieniu rozsianym, zioła na sm, zioła w sm