Dzięgiel chiński - zioła na problemy z płodnościąKorzeń dzięgla chińskiego od wieków stosowany jest jako lekarstwo w Chinach, Korei i Japonii. To jedno z najczęściej przepisywanych ziół w medycynie chińskiej. Dzięgiel wykorzystywany jest - z reguły w połączeniu z innymi ziołami - głównie do leczenia kobiet. Z tego powodu czasami nazywa się go kobiecym żeńszeniem. Na Zachodzie zielarze zalecają dzięgiel na kobiece problemy z płodnością, a także na zespół napięcia przedmiesiączkowego.

PRZEPIS NA ZDROWIE ZUPA Z KURCZAKA Z DZIĘGLEM

Do wolnowaru wrzuć następujące składniki: 450 g piersi z kurczaka (bez hormonów), 1 poszatkowaną średnią cebule. 2 poszatkowane marchewki. 2 ząbki czosnku, 1/2 łyżeczki tymianku. 1 mały korzeń dzięgla chińskiego. 2 łyżeczki soli. 1 łyżeczkę pieprzu. Zalej 2 I wody lub naturalnego wywaru z kurczaka. Gotuj na wolnym ogniu 8-10 godz.

 POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE

Dzięgiel chiński rośnie na wysokości znaczniej przekraczającej 1600 m. Jako że jego korzenie przy nieodpowiednim traktowaniu łatwo ulegają uszkodzeniu, należy je wykopywać ostrożnie i zaraz potem opłukać. Jeśli zmoczą się za bardzo, staną się czarne od zewnątrz i mogą zgnić.

Herbata: 1-2 łyżeczki korzenia gotuj na wolnym ogniu w 1 szklance wody przez 5-7 min. Odcedź płyn. Pij 1 szklankę 2-3 razy dziennie.

Kapsułki: Stosuj 1 g 2-3 razy dziennie

Nalewka: Stosuj 3-5 ml 2-3 razy dziennie.

 UWAŻAJ

Osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi lub stosujące leki przeciwzakrzepowe. ze względu na zwiększone ryzyko krwawienia, nie powinny stosować dzięgla. Nie zaleca się go też ciężarnym. Zawarty w dzięglu psoralen może teoretycznie wywołać światłoczułość

Tagi: zioła na płodność ojca sroki, zioła na płodność dla mężczyzn, zioła na poprawę płodności, zioła na płodność ojca klimuszki, herbata na płodność, zioła na płodność, zioła na niepłodność ojca grzegorza sroki, dziurawiec na plodnosc, , problemy z zajściem w ciążę , jak zajść w ciążę, jak szybko zajść w ciążę , żylaki , jak zajść szybko w ciążę , zajście w ciążę , jak zajsc w ciaze , nie mogę zajść w ciążę , kiedy najlepiej zajść w ciążę