Zioła na kamienie żółciowe - domowe sposobyCiekawym jest, że na kamienie żółciowe choruje więcej kobiet niż mężczyzn. Symptomami tego schorzenia są: częste odbijanie się, wymioty oraz gwałtowne bóle skurczowe, promieniujące od prawej okolicy żeber aż do serca, połączone z silnymi mdłościami.
W każdym przypadku można zalecić przeprowadzenie sześciotygodniowej kuracji sokiem z rzodkwi, chyba że chodzi o nadzwyczaj rzadko zdarzające się, całkowicie nierozpuszczalne kamienie. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie operacji. Sok z rzodkwi wyciska się w domowej sokowirówce. Kurację rozpoczyna się od zażywania rano, na czczo 100 g soku zwiększając stopniowo w ciągu trzech tygodni dawkę do 400 g, a następnie, w ciągu dalszych trzech tygodni stopniowo powraca się do wyjściowej ilości tzn. 100 g. Przy podrażnieniach ścian żołądka lub jelit stosowanie soku z rzodkwi nie jest zalecane!

Dobra lecznicza mieszanka ziołowa z biedrzeńca, bluszczu, chmielu, rzepika, mięty i piołunu każdego po 20 g, usuwa zarówno kolki jak i kamienie. Na jeden litr wina lub moszczu jabłkowego dodaje się trzy łyżki ziół i odstawia w chłodne miejsce. Następnie całość ogrzewa się prawie do zagotowania, zdejmuje z ognia i pozostawia na trzy minuty. W ciągu dnia zażywa się, co godzinę, jedną łyżkę przygotowanego płynu, zwykle 8-9 razy na dzień. Ponieważ płyn powinien być zażywany na ciepło, najlepiej jest przechowywać go w termosie.

Tagi : zioła na kamienie woreczka żółciowego, zioła kamienie żółciowe, zioła na kamień żółciowy, zioła na rozpuszczenie kamienia żółciowego, mieszanka ziół na kamienie żółciowe, zioła na kamienie żółciowe, jakie zioła na kamienie żółciowe, zioła na kamienie w pęcherzyku żółciowym, zioła na rozpuszczenie kamieni żółciowych