Zioła pomocne przy schorzeniach jelit - domowe sposobyPłaską łyżeczkę do herbaty kłącza tataraku zalewa się na noc 1/4 litra zimnej wody, a rano ogrzewa się i cedzi. Z otrzymanego płynu, bezpośrednio przed i po każdym posiłku wypija się każdorazowo po jednym łyku - tzn., sześć łyków dziennie, ale nie więcej!
Oprócz tego stosuje się następującą mieszankę herbacianą: 300 g nagietka lekarskiego, 100 g krwawnika pospolitego i 100 g pokrzywy zwyczajnej, dobrze wymieszanych. Aby przyrządzić herbatkę, na 1/4 litra wody bierze się jedną ko-piastą łyżeczkę do herbaty ziół. W ciągu dnia należy wypijać półtora do dwóch litrów takiej herbatki. Chory powinien ściśle według zegara pic co kwadrans lub co dwadzieścia minut jeden łyk herbatki; dzięki temu herbatka może być dobrze przyswojona w żołądku. Doświadczenie mów że dzięki stosowaniu tej herbatki chorzy szyb<c odzyskują utracony apetyt.

Również okłady parowe ze skrzypu łagodzą bóle brzucha. Należy je robić możliwie jak najczęściej, najlepiej rano i po południu, przy czym powinny one trwać 2 godziny, a chory w tym czasie musi leżeć w łóżku. Okłady te stosuje się również na noc (Oba okłady - patrz „Część ogólna").

Tagi : zioła na bóle jelit, zioła na ból brzucha, jakie zioła na ból jelit, dobre zioła na ból brzucha, jakie zioła na bóle jelit, zioła lecznicze na ból brzucha