Zioła pomocne przy chorobie Parkinsona - domowe sposobyŚwieże liście szczawiku, który pokrywa jak dywan ściółkę liściastych i iglastych lasów, należy umyć i wycisnąć z nich sok w domowej sokowirówce. Co godzinę zażywa się 3-5 kropli soku rozcieńczonych herbatką z krwawnika. Dziennie przygotowuje się cztery lub pięć szklanek. Na jedną szklankę herbatki bierze się jedną pełną łyżeczkę od herbaty kwiatów krwawnika, zalewa je wrzącą wodą i pozostawia na krótko do naciągnięcia. Sok ze szczawiku rozcieńcza się przynajmniej w trzykrotnej objętości herbatki. Jednocześnie należy nacierać kręgosłup na przemian świeżo wyciśniętym sokiem ze szczawiku oraz nalewką z krwawnika. Zebrane w czasie słonecznej pogody kwiaty krwawnika zalewa się 38-40%-wą wódką zbożową lub owocową i pozostawia na 14 dni w słonecznym miejscu.

Jeśli oprócz drżenia, potrząsania występuje pewna sztywność kończyn to należy zastosować kąpiele całkowite z tymianku. biorąc 200 g ziół na kąpiel. W tej samej kąpieli, można, po ogrzaniu, powtórzyć zabieg jeszcze dwukrotnie (patrz „Część ogólna" pod „Kąpiele całkowite”).

Tagi : zioło na parkinsona, zioła na chorobę parkinsona, jakie zioła na parkinsona, skuteczne zioła na parkinsona, zioła choroba parkinsona