Zioła na zapalenie macierzy paznokcia, łamliwe paznokcie - domowe sposobyPrzy zapaleniu macierzy paznokcia 50 g ślazu nastawia się z woda na noc, na zimno; następnego dnia przed pójściem spać, podgrzewa i kąpie przez 20 minut stopy lub dłonie. Ten sam wyciąg, jeśli przechowuje się go w zimnym miejscu, może być użyty dwu-trzykrotnie. Paznokieć w stanie zapalnym smaruje się maścią nagietkową.

W łamliwe lub uszkodzone paznokcie należy wcierać sok z cebuli lub sok z jaskra. Paznokcie można często nacierać przekrojoną na pół cebulą. Można też stosować sok wyciśnięty z cebuli.
Z powodzeniem stosuje się także sok z jaskrów rosnących na brzegach lasów i łąk. Należy rozciąć grubawą, zaokrągloną łodygę i kilkakrotnie nacierać sokiem paznokcie. Jedno natarcie nie daje efektu; proces ten należy powtarzać wielokrotnie, przez dłuższy czas.

Tagi : zioła na łamliwe paznokcie, zioła na zapalenie macierzy paznokcia, zioła na uszkodzenia paznokci, zioła na chore paznokcie, zioła na schorzenia paznokci, zioła na łamliwość paznokci, jakie zioła na łamliwe paznokcie, dobre zioła na zdrowe paznokcie