Zioła pomocne przy schorzeniach piersi - domowe sposobyOpisane postępowanie stosuje się po zabiegach operacyjnych. Sięgające do pach blizny smaruje się maścią nagietkową (Patrz ..Nagietek lekarski ). Przed użyciem maść powinna być lekko ogrzana.
Dzięki smarowniu skóra staje się coraz gładsza i przybiera normalną barwę. Smarowanie maścią nagietkową zmniejsza silne i bolesne napięcie skóry, które występuje po każdej operacji i promieniuje aż do ręki. Jeśli jednocześnie dolegają węzły chłonne, przykłada się często świeże liście babki lancetowatej w postaci rozwałkowanej papki (patrz „Babka lancetowata" pod „Sposób użycia”). Częste przykładanie tej papki daje dobre rezultaty, jak zostało to opisane w rozdziale „Schorzenie węzłów chłonnych”.

Stosuje się również mieszankę herbacianą sporządzoną z 300 g nagietka lekarskiego, 100 g krwawnika pospolitego i 100 g pokrzywy zwyczajnej, dobrze wymieszanych. Z tej mieszanki bierze się, w celu przyrządzenia herbatki, jedną kopiastą łyżeczkę do herbaty na 1/4 litra wody. Na cały dzień przyrządza się herbatkę w ilości półtora do dwóch litrów i popija się ją łykami w ciągu całego dnia. Oprócz tego, wypija się z dziennej porcji herbatki, rano, w południe i wieczorem, przy posiłku po pół szklanki z dodatkiem jednej łyżki stołowej ziół szwedzkich. Połowę tej ilości pije się łykami pół godziny przed jedzeniem, a pozostałą część pół godziny po jedzeniu. Jeżeli występują bóle, należy często robić okłady z ziół szwedzkich i okłady parowe ze skrzypu (oba rodzaje okładów patrz „Część ogólna”). Wszystkie przytoczone sposoby postępowania mają także zastosowanie w przypadku zapobiegania tworzeniu się nowych guzków.

Tagi : zioła na torbiele w piersiach, zioła na guzki w piersiach, zioła na włókniaki w piersiach, jakie zioła na torbiele w piersiach, zioła na zapalenie sutka