Niepokalanek pospolity - zioła na zespół napięcia przedmiesiączkowegoPreparaty z niepokalanka stosowane są na zaburzenia menstruacyjne, w tym PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego. Można je stosować także na załagodzenie objawów menopauzy. Niepokalanek pospolity jest czasem zalecany dla kobiet mających trudności z zajściem w ciążę. Z badań wynika, że wyciąg z tej rośliny, stosowany codziennie przez co najmniej 3 miesiące, przywraca prawidłowe poziomy progesteronu, pozytywnie wpływając na płodność kobiety. Aby móc bezpiecznie zalecać go w tym celu, konieczne są jednak dalsze badania.

Produkcja niepokalanka w celach przemysłowych odbywa się na wyspecjalizowanych farmach we Włoszech i Chinach. W sprzedaży dostępne są ekstrakty, herbaty, nalewki i kapsułki z niepokalanka.

Herbata: Zalej 1/2 łyżeczki suszonego owocu niepokalanka pospolitego 1 szklankę wrzątku i odstaw na 5-7 min. Pij 1 szklankę każdego ranka.

Kapsułki: Zażywaj 250-500 mg suszonego owocu niepokalanka pospolitego raz dziennie.

Nalewka. Stosuj 2-3 ml nalewki każdego ranka. Standaryzowany ekstrakt: 20 do 40 mg raz dziennie.

 UWAŻAJ

Niepokalanek pospolity w testach klinicznych jest dobrze tolerowany. Choć nie zidentyfikowano żadnych efektów ubocznych w przypadku cięży, przed zastosowaniem tej rośliny na niepłodność trzeba zasięgnąć opinii lekarza.

Tagi: , zioła na napięcie przedmiesiączkowe , zioła na zespół napięcia przedmiesiączkowego , pms objawy , miesiączka objawy , napięcie przedmiesiączkowe objawy , objawy przedmiesiączkowe , zespół napięcia przedmiesiączkowego objawy , castagnus , objawy napięcia przedmiesiączkowego , pms leczenie , objawy pms , napiecie przedmiesiaczkowe , zioła na napięcie przedmiesiączkowe , zioła na bole przedmiesiączkowe , napięcie przedmiesiączkowe leczenie , zioła na pms , napięcie przedmiesiączkowe zioła , napięcie przedmiesiączkowe objawy psychiczne