Zioła na łuszczycę - domowe sposobyWystępuje kilka rodzajów tej męczącej choroby: tak zwana łuszczyca czerwona, która objawia się ograniczonymi czerwonymi plamami, inna, przy której skóra pokryta jest „rybią łuską” oraz trzecia odznaczająca się popękaną, grubą i suchą skórą. Wieczorem pęknięcia pogłębiają się i rozszerzają sprawiając potworny ból. Dochodzi do tego niezmiernie silne swędzenie, stanowiące ciężkie obciążenie nerwowe dla każdego chorego. Skóra budzi wstręt codziennym „morzem łusek” sypiących się przy każdym poruszeniu.

Przed laty dowiedziałam się o 38-letniej kobiecie, której skóra od szyi do dołu była popękana
i wysuszona, która utraciła włosy i miała poza sobą niekończące się cierpienia. W szpitalu łagodzono je w ten sposób, że wkładano chorą po szyję w nylonowy worek. Skóra stawała się bardziej miękka
i dzięki temu bóle nieco zmniejszały się. Niestety choroby nie można było wyleczyć. Wtedy dowiedziałam się, że tylko dieta i czyszczące krew, odtruwające zioła mogą pomóc przy tego rodzaju schorzeniu. Picie przez chorą herbatki z przygotowanej przeze mnie mieszanki ziołowej oraz stosowanie odpowiedniej diety dało rezultaty już po niecałych sześciu miesiącach. Włosy w tak krótkim czasie znowu odrosły, a skóra stała się gładka i pozbawiona plam. Od tego czasu pomogłam wielu osobom, które chorowały na łuszczycę.

Choroba jest wynikiem zakłóceń w funkcjonowaniu wątroby. Należy, obok stosowania ziół. zachować ścisłą dietę wątrobową: trzeba unikać wędlin (z wyjątkiem wędlin dietetycznych), wędzonego mięsa, wieprzowiny i zup na nich gotowanych. Wszystkie rodzaje kwasów jak ocet, moszcz, wino, cytryny, pomarańcze, grejpfruty jak również jagody i ich soki, także czarne porzeczki - są w tym przypadku niedopuszczalne. Surowe jabłka, kawa ziarnista, czekolada, kakao i miód pszczeli tworzą w rezultacie kwasy, których nie znosi chora wątroba. Należy unikać ponadto wszystkich rodzajów ryb w puszkach, wędzonych ryb, konserw mięsnych, warzyw strączkowych takich jak fasola, groch i soczewica oraz wszystkich gatunków alkoholi.

Dopuszczalne są potrawy mleczne, mleko i jego przetwory, sałatki, które powinny być przyprawiane kwaśną śmietanką, lekkie mięso np. cielęcina, mięso z kurczaka, wołowina gotowana, dziczyzna, świeże lub mrożone ryby, lekko strawne warzywa i codziennie zamiast świeżych owoców - dużo kompotu z jabłek.

MIESZANA HERBATKA ZIOŁOWA:

10 g kory dębu, 30 g kory wierzby, 40 g wiązówki błotnej, 20 g dymnicy, 20 g owocni orzecha włoskiego, 30 g glistnika, 50 g pokrzywy, 30 g przetacznika, 30 g nagietka, 20 g krwawnika.
Wszystkie zioła dobrze wymieszać, na szklankę wziąć jedną kopiastą łyżeczkę do herbaty ziół, zalać wrzątkiem i pozostawić na trzy minuty do naciągnięcia. Byłoby dobrze, jeśli to tylko możliwe, stosować świeżo zerwane zioła. Należy pić dziennie łykami półtora do dwóch litrów tej herbatki. Każdy łyk jest szybko przyswajany przez organizm.

Ponadto, polecane są kąpiele z dodatkiem odwaru z bodziszka. Również kąpiele całkowite ze ślazu i skrzypu (zioła zmieszane w równych ilościach i zalane na noc zimną wodą - 200 g ziół na kąpiel - czas kąpieli 20 minut, serce pozostające ponad poziomem wody) łagodzą swędzenie i wspomagają leczenie. Wszystkie wyżej opisane metody pomagają również przy świerzbiączce ogniskowej (Neurodermitis).

Tagi : zioła na łuszczycę skóry, zioła na łuszczycę, zioła na łuszczycę głowy, zioła na łuszczyce forum, dobre zioła na łuszczycę, zioła do picia na łuszczyce, jakie zioła na łuszczycę głowy, jakie zioła pomagają na łuszczyce, jakie zioła stosować na łuszczycę, zioła na leczenie łuszczycy, zioła leczące łuszczycę, jakie pic zioła na łuszczyce