Zioła na zastrzał - domowe sposobyWielokrotnie w ciągu dnia należy stosować kąpiele w rumianku (czas trwania kąpieli 1/2 godziny). Na zakończenie, powinno się przyłożyć okład z glinki, nasmarowawszy uprzednio chore miejsce maścią przeciwko ropieniu. „Czosnek ugotować w mleku i w tym płynie kąpać dłonie przez pół godziny” mówi stary przepis na domowy środek leczniczy. Na jątrzący się palec należy nałożyć okład z papki z siemienia lnianego. Jeśli występują przy tym otwarte wrzody trzeba zastosować kąpiel w ciepłej herbatce z rumianku. Na koniec przyłożyć okład z olejem dziurawcowym.

Inny stary, domowy środek przeciwko zastrzałom przygotowuje się z biedrzeńca, ślazu, kłącza paproci i kwiatów bzu czarnego zmieszanych w równych częściach. 15 g ziół zalewa się 1/2 litra białego wina, trzyma przez noc w chłodzie, a następnego dnia dopełnia odpowiednią ilością tak, aby zioła były zakryte. Palec należy trzymać przez dwie godziny w takim ciepłym winie ziołowym. Następnie skrobie się kawałek kredy na proszek i przykłada otrzymany puder kredowy, przytrzymując go opatrunkiem z lnianej ściereczki.

Tagi : Zioła na zastrzał, zioła na zastrzał paznokcia, zioła na zastarzał palca, jakie zioła na zastrzał, zioła na ropne zapalenie paznokci