Drzewo herbaciane CUD NATURY Z ANTYPODÓW

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest stosowany przy leczeniu infekcji skórnych. Lekarze zalecają go m in. na trądzik. czyraki, kurzajki. grzybicę skóry i paznokci, łupież, wszy. drożdżycę pochwy, łuszczycę i egzemę. Olejek z drzewa herbacianego może być skuteczny w walce ze szczepami bakterii odpornymi na antybiotyki. w tym z gronkowcem złocistym opornym na metycylinę, a także z wirusem opryszczki. choć potrzebne są dalsze badania, by to potwierdzić.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
Drzewo herbaciane uprawia Się na skalę przemysłową na plantacjach w Australii. Olejek z niego jest popularnym składnikiem wielu kremów, maści, mydeł, szamponów, a nawet past do zębów.
Krem lub żel: Preparaty z 5 procentowym olejkiem z drzewa herbacianego hamuje trądzik równie dobrze jak powszechnie stosowany lek. nadtlenek benzoilu, i zapewne maje mniej efektów ubocznych.

PRZEPIS NA ZDROWIE
MAŚĆ NA GRZYBICĘ STÓP
Połącz 1 kroplę olejku lawendowego. 2 krople olejku z drzewa herbacianego i 1 łyżeczkę oliwy z oliwek. Zamieszaj. Patyczkiem kosmetycznym nakładaj maść na zainfekowane obszary stopy kilka razy dziennie. Aby zapobiec spływaniu olejku, można założyć skarpetki z bawełny. Ten środek może też być stosowany na infekcje pod paznokciami.

► UWAŻAJ
Olejek z drzewa herbacianego jest koncentratem. Bez nadzoru lekarza nie powinien być stosowany bez uprzedniego rozcieńczenia lub w pobliżu wrażliwych miejsc, takich jak oczy. nos, usta czy genitalia Nie nale2y też stosować wewnętrznie, może być bowiem toksyczny. Stwierdzono również przypadki reakcji alergicznych i kontaktowego zapalenia skóry W przypadku pojawienia się zaczerwienienia, swędzenia lub ropienia skóry na skutek miejscowej aplikacji olejku należy przerwać jego stosowanie i zasięgnąć porady lekarza.