ZRÓB TO SAM Uprawy w donicach

Brak własnego podwórka nie oznacza, że nie można mieć ogródka. Medyczne uprawy mogą się zmieścić na niewielkich przestrzeniach. Opisane niżej cztery rośliny to prawdziwa apteka pozwalająca leczyć wiele dolegliwości. Takie uprawy na ogół dobrze sobie radzą w zdrenowanych pojemnikach wypełnionych ziemią doniczkową.

Aloes. Te rośliny doskonale nadają się do uprawy we wnętrzach. Lubią słoneczne miejsca i suchą glebę.. Podlewaj je wtedy, gdy ziemia w doniczce jest zupełnie sucha.

Melisa. Pięknie pachnąca melisa koi niepokój i łagodzi problemy trawienne. Potrzebuje słońca i obfitego podlewania.

Mięta pieprzowa. Posadź miętę w głębokiej donicy z dobrym odprowadzeniem wody. Ustaw je w miejscu. gdzie słońce będzie świecić przez co najmniej cztery godziny

Tymianek. Ma wiole odmian ale wszystkie rosną najlepiej w pełnym słońcu w dobrze zdrenowane, glebie. Zrywaj listki w miarę potrzeby, do gotowania i w razie przeziębień.

MUSUJĄCY NAPÓJ Z MELISY
Do przyrządzenia tego orzeźwiającego napoju użyj świeżych liści melisy ze swojego doniczkowego ogrodu. Wrzuć do miski odpornej na wysokie temperatury 2 kubki liści i zalej je 1 litrem świeżo zagotowanej wody. Wymieszaj i zaparzaj przez 30 min. Przecedź i zaczekaj, aż napar ostygnie Dodaj 2 łyżki miodu, starannie wymieszaj i wstaw do lodówki. Przed podaniem dodaj 1 litr wody gazowanej i przelej napój do szklanek z kostkami lodu. przystrajając je plasterkami cytryny i świeżymi gałązkami melisy.