Liście malin GWARANCJA WYŚMIENITEGO ZDROWIA

Herbata z liści malin od dawna jest stosowana do regulowania cyklu menstruacyjnego i łagodzenia skurczów menstruacyjnych. Obecnie zielarze zalecają preparaty z liści malin na wzmocnienie, napięcie i zrelaksowanie mięśni gładkich macicy i miednicy, a także na skrócenie i ułatwienie porodu. Herbata z liści malin pomaga również wyregulować cykl menstruacyjny i zmniejszyć nadmiernie obfite miesiączki.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
Maliny łatwo uprawiać. Potrzebują miejsca, żeby rosnąć, choć staranne przycinanie w rzędach lub wzdłuż ogrodzenia pomoże kontrolować ich rozrost. Herbata: Zaparz 1-2 łyżeczki suszonych liści malin w 1 szklance wody i odstaw na 5 min. Odcedź. Dodaj miód i/lub cytrynę do smaku. Pij 1 szklankę 2-3 razy dziennie. Aby wydobyć taniny na złagodzenie bólu gardła lub biegunkę, herbata musi się parzyć dłużej, od 15 do 30 min. Standardowa dawka to 1/3 szklanki 3-4 razy w tygodniu, w zależności od potrzeb.

Kapsułki: Stosuj 500-600 mg suszonych liści malin 2-4 razy dziennie.
Nalewka: Stosuj 5 ml 2 razy dziennie lub spożywaj zgodnie z zaleceniami producenta.

PRZEPIS NA ZDROWIE
PYSZNA HERBATA MALINOWA
6 łyżeczek suszonych liści malin i 2 łyżeczki suszonych liści mięty zalej litrem wrzątku. Zostaw do zaparzenia na 5-7 min, odcedź. Dodaj 1/2 szklanki soku owocowego - jabłkowego albo malinowego. Herbatę można przechowywać w lodówce przez 3-4 dni.

► UWAŻAJ
Liście malin wydają się bezpieczne, a w badaniach klinicznych nie zaobserwowano żadnych istotnych efektów ubocznych. Niemniej jednak każda kobieta powinna najpierw zasięgnąć opinii lekarza, zanim zdecyduje się stosować zioła lecznicze w czasie ciąży.