Siemię lniane ULGA W ZIARENKACH

Siemię Imane jest najbogatszym ze znanych roślinnych źródeł kwasu alfa-linolenowego (ALA) należącego do kwasów tłuszczowych omega-3. które mogą chronić przed chorobami serca i artretyzmem. Ponadto jest pełne lignanów. związków, które bakterie w przewodzie pokarmowym przekształcają w cząsteczki podobne do estrogenu. Drobiny te krążą następnie w organizmie i wiążą się z receptorami estrogenu na powierzchni komórek. Przypuszcza się że może to chronić przed pewnymi nowotworami o podłożu hormonalnym, takimi jak rak płuc. aczkolwiek konieczne są dalsze badania. Niezależnie od tego siemię, obfitujące w rozpuszczalny błonnik, znakomicie działa na zaparcia.

PRZEPIS NA ZDROWIE
LNIANY KOKTAJL
Zmiel w mikserze 1 do 2 łyżek siemienia Imanego Dodaj 1 dojrzałego banana, l kubek owoców jagodowych (czarnych Jagód, truskawek lub malin). 1 kubek naturalnego jogurtu i 1 łyżkę miodu. Zmiksuj na gładka masę (ok. 30 sek ). Smacznego!

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
W sklepach spożywczych i ze zdrowa żywnością można dostać siemię w postaci ziaren, proszku, kapsułek i oleju lnianego. Po zmieleniu siemię lniane należy zużyć w ciągu 24 godzin.
Cało ziarenka: Zmiel 1 łyżkę siemienia i spożywaj 10 2 do 3 razy dziennie z dużą ilością wody. Kapsułki: Zażywaj 1 do 2 dziennie albo zgodnie z zaleceniami producenta.
Olej lniany: Zażywaj 1 do 2 ły2ek dziennie. 1 łyżka stołowa tego oleju często zawiera około 7 g
.
► UWAŻAJ
Siemię Imane może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami na receptę, toteż skonsultuj się z lekarzem. zanim dodasz je do swojej diety. Nie spożywaj surowego lub niedojrzałego siemienia - może być toksyczne. Kobiety cierpiące na raka piersi lub jajników nie powinny zażywać żadnych suplementów, których me zaaprobował ich lekarz