Czepota puszysta. Zioła na chorobę zwyrodnieniowąCzepota puszysta, czyli koci pazur, to wielkie pnącze pochodzące z tropikalnych lasów Ameryki Środkowej i Południowej. Ta giętka roślina przyczepia się do pni oraz gałęzi drzew i wije na ponad 30 m. Zielarze używają jej do leczenia schorzeń stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa czy reumatoidalne zapalenie stawów.

Dawkowanie różni się w zależności od tego, z jakiej odmiany kociego pazura korzystamy i w jaki sposób go przygotowujemy. W tej kwestii należy stosować się do zaleceń producenta. Poniższe preparaty odnoszą się do gatunku U. tomentosa:

Napar: Gotuj 1 gram kory korzenia przez 15 min w 250 ml wody (1 szklanka). Powstały wywar odcedź, ostudź i spożywaj od 1 do 3 razy dziennie.
Nalewka: Pij 1 do 2 ml 2-3 razy dziennie.
Ekstrakt: Suszony i sproszkowany ekstrakt dodaje się do wody; należy stosować się do zaleceń umieszczonych na opakowaniu produktu.
Kapsułki: Kapsułki z kocim pazurem zawierają standardowe ilości alkaloidów lub innych substancji. Należy stosować się do zaleceń producenta.

PRZEPIS NA ZDROWIE HERBATKA Z CZEPOTY PUSZYSTEJ

Aby przygotować herbatę z kociego pazura, dodaj 1 łyżeczkę kory korzenia do 4 szklanek gotującej się wody. Następnie dobrze wymieszaj i przelej do garnka z pokrywką. Gotuj miksturę na wolnym ogniu przez 10-15 min. Ostudź, odcedź i pij 1 szklankę 3 razy dziennie.

 UWAŻAJ

Łagodne skutki uboczne wynikające ze spożycia kociego pazura obejmują rozstrój żołądka, ból i zawroty głowy. Osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie lub stosujące leki immunosupresyjne nie powinny go spożywać. Koci pazur zabroniony jest też u kobiet w ciąży i karmiących.

Tagi: zapalenie stawów ,reumatoidalne zapalenie stawów ,zioła na stawy ,rzs leczenie ,reumatoidalne zapalenie stawów leczenie ,reumatoidalne zapalenie stawów objawy ,choroby stawów ,zapalenie stawu kolanowego ,reumatoidalne zapalenie stawów leczenie domowe ,zapalenie stawów leczenie ,bóle stawów ,reumatoidalne zapalenie stawów dieta