ZRÓB TO SAM Aromaterapia

Wykorzystanie aromatycznych olejków eterycznych do celów leczniczych. zwane aromaterapią, sięga czasów starożytnego Egiptu i Persji. Idea tego sposobu leczenia zakłada, że roślinne olejki eteryczne można wdychać albo. w połączeniu z olejkiem bazowym, wchłaniać przez skórę z pożytkiem dla zdrowia. Opisane niżej proste metody aromaterapeutyczne można stosować w domu.
Odprężający pokój. W butelce z rozpylaczem zmieszaj 10 kropli olejku lawendowego z 1/2 szklanki wody i 1 łyżkę wódki. Wymieszaj starannie i rozpyl w pokoju.
Kojąca kąpiel. Nalewając wody do wanny, dodaj do niej 5 do 10 kropli olejku geraniowego Zamknij drzwi łazienki, aby zatrzymać aromat.
1 zanurz się w kąpieli na ok. 15 min.
Cytrynowy olejek do ciała. Sporządź własny orzeźwiający olejek do ciała, dodając 10 - 12 kropli cytrynowego olejku eterycznego do
2 łyżek oleju ze słodkich migdałów Przechowuj w szklanym słoiczku ze szczelną zakrętką. Nanoś na wilgotną skórę po kąpieli.

INHALACJA ZATOK Z OLEJKÓW ETERYCZNYCH

Wkrop do dużej miski, odpornej na wysoką temperaturę. 3 krople olejku rozmarynowego. 1 krople olejku miętowego 11 krople olejku eukaliptusowego. Zalej je 4 kubkami gorącej, prawie wrzącej wody Usiądź na krześle, zarzucając sobie ręcznik na głowę ' ramiona. Pochyl się nad miską i wdychaj pachnącą parę. trzymając twarz co najmniej 30 cm nad powierzchnią wody.
Uwaga Osoby z astma, reaktywną chorobą dróg oddechowych bądź uczulone na którykolwiek z wymienionych olejków me powinny przeprowadzać tego zabiegu. Nie jest on tez odpowiedni dla dzieci do 3 lat.