Pietruszka WIĘCEJ NIŻ TYLKO PRZYBRANIE

Pietruszka jest jednym z najszerzej stosowanych ziół. Współczesne ziołolecznictwo stosuje pietruszkę w przypadku zaburzeń dróg moczowych, takich jak zapalenie pęcherza moczowego lub cewki moczowej Używa się jej także do leczenia kamicy nerkowej, łagodzenia niestrawności i regulowania menstruacji. Żucie liści pietruszki jest odwieczna metoda odświeżania oddechu.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
Świeża pietruszka jest powszechnie dostępna w supermarketach Sklepy ze zdrowa żywnością sprzedają nalewki i kapsułki. Nasiona pietruszki są produkowane we wschodniej Europie.

Nalewka: Nalewki z pietruszki stosuje się na ogół w ilości 1 do 2 ml 3 razy dziennie.

Kapsułki: Zażywa] 450 do 900 mg liści pietruszki
do 3 razy dziennie.

Herbatka: Zalej 1 szklanka wrzątku 2-3 łyżki świeżych listków pietruszki. Odstaw na 5 min i pij do trzech razy dziennie Jeżeli chcesz, możesz napój posłodzić.

► UWAŻAJ
Duże dawki pietruszki mogą pobudzać zarówno krwawienia miesiączkowe, jak i macicę, więc nie są zalecane kobietom w ciąży. Różnoraki wpływ tej rośliny na nerki sugeruje zachowanie ostrożności osobom z chorobami nerek Ponadto, aby nie dopuścić do nadmiernego spadku ciśnienia krwi. osoby zażywające leki na nadciśnienie powinny uważać. Pietruszka może tez wchodzić w reakcje ze światłem słonecznym, powodując wysypkę