Awokado SEKRET MIĘKKIEJ SKÓRY

Awokado jest czasami nazywane „maślaną gruszką”, co dobrze współgra z jego renomą bycia najtłustszym owocem na świecie. Jest to niesamowicie bogate źródło zdrowych tłuszczów jednonienasyconych. Awokado zawiera również dużo błonnika i białka, a także potasu i kwasu foliowego, czyli rozpuszczalnej w wodzie witaminy B. która pomaga przeciwdziałać zmianom w DNA mogącym prowadzić do powstawania nowotworów.
Bogate w olej i witaminy awokado jest starym sposobem na ukojenie podrażnień skórnych i nawilżenie suchej skóry. Niektórzy stosują je. by złagodzić objawy łuszczycy, egzemy i grzybicy skóry, choć potrzebne są dalsze badania naukowe, by w pełni potwierdzić te działania.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
Awokado pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej gdzie uprawiane jest od wieków. W Peru archeolodzy odkryli pestki awokado zakopane razem z mumiami Inków, które datowane są na 750 rok p.n.e. W Meksyku uprawiano je już w roku 500 p.n.e. Ten tłusty owoc jest doskonałym źródłem pokarmu. Jest szeroko dostępny w sklepach na całym świecie. a w domu można go używać do przygotowywania zabiegów pielęgnacyjnych dla skóry.

Sucha skóra: rozgnieć kilka kawałków dojrzałego awokado i nałóż bezpośrednio na skórę. Pozostaw na 20 min, po czym zmyj wodą.

PRZEPIS NA ZDROWIE
SMOOTHIE Z MELONA I AWOKADO
Połącz miąższ z 1 dojrzałego awokado z 1 szklanka pokrojonego melona kantalupa. sokiem z 1 limonki, 1 szklanka mleka migdałowego lub sojowego. 1 szklanka jogurtu naturalnego bez tłuszczu i 1/4 szklanki soku pomarańczowego. Zmiksuj. Podawaj schłodzone.

► UWAŻAJ
Jedzenie awokado jest bezpieczne dla większości ludzi. Z uwagi na wysoką wartość kaloryczną dobrze jest zachować umiar w jego spożywaniu.