Olej kokosowy NAJLEPSZY PRZYJACIEL SKÓRY

Dla wielu kokos jest synonimem przyjemności i relaksu, ale olej kokosowy jest też wspaniałym naturalnym lekarstwem na wszelkie problemy skórne: suchą skórę, swędzenie, grzybice czy egzemę. Zawiera kwas laurynowy, któremu zawdzięcza właściwości przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Badania pokazują, że jest też skuteczny w walce z wszami.
Ostatnio olej kokosowy stał się swego rodzaju cudownym lekiem na wiele innych przypadłości, od utraty wagi po choroby serca. Wiele z tych tez jest jednak dopiero w fazie naukowego potwierdzania.

► HISTORIA
Palmy kokosowe rosną w tropikach na całym świecie. Naukowcy wierzą, że po raz pierwszy uprawiano je w dwóch głównych miejscach: na wyspach Azji Południowo-Wschodniej oraz na wybrzeżu i okolicznych wyspach w Indiach. Starożytne ludy używały kokosów jako pokarmu, paliwa i lekarstwa.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE
Niektóre etykietki na olejach kokosowych mają angielskie określenie wirgin warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do oleju z oliwek tu nie istnieją żadne standardy przemysłowe dla tego terminu. Generalnie oznacza to. że olej nie jest przetworzony. Olej kokosowy może być przechowywany w temperaturze pokojowej i nie zepsuje się. Zmieni jedynie konsystencję na stałą, jeśli temperatura spadnie poniżej 24°C
Pielęgnacja skóry: Ilość wielkości monety 20-groszo-we, wmasowuj codziennie w dłonie, ręce. nogi. stopy.

PRZEPIS NA ZDROWIE
TERAPIA NA WSZY
Zmocz włosy butelką jabłkowego octu i pozwól im wyschnąć. Wylej na głowę płynny olej kokosowy, rozprowadź go na włosach i skórze głowy. Przykryj czepkiem pod prysznic i pozostaw na 10-12 godz. Następnie za pomocą specjalnego grzebienia na wszy usuń jaja i martwe wszy Resztki oleju wypłucz, myjąc włosy zwykłym szamponem.