Zioła na problemy ze snem: Tarczyca bocznokwiatowa

Tarczyca bocznokwiatowa, remedium na niepokój, pochodzi z Ameryki Północnej.

Tarczyca jest używana do łagodzenia niepokoju i zaburzeń snu. Zdaniem specjalistów łączy się w mózgu z receptorem neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za panowanie nad lękiem. Współcześni zielarze zalecają ją jako łagodny środek odprężający do leczenia lęków, bezsenności oraz napięć nerwów i mięśni.

Większość dostępnej w handlu tarczycy jest zbierana w stanie dzikim.

Kapsułki: Należy zażywać 850-miligramowe kapsułki (zawierające liście, łodygi i owoce) 2 razy dziennie albo kapsułki o wadze 850-1275 mg (tylko liście) 3 razy dziennie lub postępować według zaleceń producenta.
Nalewki: Niektórzy zielarze twierdzą, że alkoholowe nalewki ze świeżych roślin mają więcej leczniczych związków niż preparaty z roślin suszonych. Zaleca się przyjmować dawki 1-4 ml do 3 razy dziennie.
Herbata: Zaparz 1 łyżkę suszonych liści (z łodyżkami, kwiatami i owocami lub bez) w szklance wrzątku. Odcedź, ostudź i pij 1 do 3 razy dziennie.

 UWAŻAJ

Choć donoszono o poważnych przypadkach zatruć wątrobowych, eksperci są zgodni, że ich przyczyną była podobnie wyglądająca, ale niebezpieczna roślina zwana ożanką, domieszana do produktów z tarczycy. Zażywanie tarczycy może wywoływać senność. Osobom przyjmującym leki uspokajające i nasenne zaleca się ostrożność.

Tagi: zioła na bezsenność, zioła na dobry sen, zioła na spanie, jakie zioła na sen, zioła nasenne,
zioła na lepszy sen ,zioła na spokojny sen ,zioła uspokajające i nasenne