Nawłoć ODNOWA SKÓRY

Zgodnie z tradycja nawłoć stosowana jest na rożne sposoby: przeciwbólowo. przy chorobach układu moczowego, jako lekarstwo na zapalenie stawów i przy egzemie oraz innych chorobach skóry. Istnieją badania, które potwierdzają skuteczność nawłoci przy stanach zapalnych, skurczach mięśni, walce z infekcjami i obniżaniu ciśnienia krwi. Zioło to zdaje się działać jak środek moczopędny. stosuje się je też do leczenia stanów zapalnych dróg moczowych i kamicy nerkowej.

► HISTORIA
Nawłoć należ do rodzaju Solidago. co oznacza ..czynić całość", i to właśnie robi od czasów starożytnych. Wiele jej gatunków pochodzi z Ameryki Północnej Rdzeni Amerykanie używali liści rośliny do wyrobu preparatów do stosowania miejsc owego na leczenie ran, pomoc przy egzemie, zapalenie stawów i choroby reumatyczne. W medycynie ludowej nawłoć jest używana w formie płynu do płukania jamy ustnej w walce z zapaleniem jamy ustnej i gardła.

► POZYSKIWANIE I ZASTOSOWANIE Nawłoć jest dostępna jako krem. maść. ekstrakt i suszone zioło (na herbatę i w kapsułkach)
Krem: Nakładaj miejscowo i zgodnie z zaleceniami producenta
Herbata: 1 łyżeczkę suszonej nawłoci zalej 1 szklanka wrzątku. Odstaw na 5-10 mm i wypij. Miksturę można ostudzić i używać jako płynu do płukania jamy ustnej

► UWAŻAJ
Osoby z chorymi nerkami powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem nawłoci