Zioła na ból gardła: Miód

Łyżeczka miodu jest zalecana na kaszel


Złocisty, słodki i lepki miód przede wszystkim świetnie smakuje, ale jego właściwości medyczne też są znane od dawna. Nauka dowiodła, że miód działa bakteriobójczo i jest skuteczny w leczeniu skaleczeń, otarć i ran. Jest też używany do łagodzenia objawów przeziębień i grypy, takich jak kaszel i ból gardła. Badanie z 2007 r. wykazało, że podawanie miodu dzieciom przed pójściem do łóżka uśmierza kaszel lepiej niż dekstrometrofan - środek przeciwkaszlowy stanowiący składnik wielu leków sprzedawanych bez recepty.

Miód jest powszechnie dostępny w sklepach spożywczych, sklepach ze zdrową żywnością i na targach. W Stanach Zjednoczonych sprzedawanych jest ponad 300 jego odmian. Należy go przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

Na kaszel: Zmieszaj 1 łyżkę miodu z 2 łyżkami świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Ogrzej lekko i zażywaj po 1 łyżeczce co godzinę.
Na ból gardła: Wymieszaj 2 łyżeczki miodu z 2 łyżeczkami octu jabłkowego w szklance goręcej wody. Pij małymi łyczkami, aby złagodzić ból gardła.

 UWAŻAJ

Miód jest bezpieczny dla dorosłych. Nie należy go podawać dzieciom poniżej pierwszego roku życia z uwagi na ryzyko botulizmu niemowlęcego, formy zatrucia pokarmowego.

Tagi: sposoby na ból gardła ,sposób na ból gardła ,sposoby na bol gardla ,co najlepsze na bol gardla ,ból gardła sposoby ,domowe sposoby na ból gardła u dziecka ,najlepsze na bol gardla ,coś dobrego na ból gardła ,jak szybko pozbyć się bólu gardła ,skuteczne sposoby na ból gardła ,domowe sposoby na ból gardła i kaszel ,co dobre na ból gardła ,co pomoże na ból gardła ,ból gardła u dzieci domowe sposoby leczenia ,coś skutecznego na ból gardła ,płukanka na ból gardła ,jak pozbyć się bólu gardła ,co pić na ból gardła ,sprawdzone sposoby na ból gardła ,dobre sposoby na ból gardła ,domowe sposoby na ból gardła i krtani ,skuteczne na ból gardła